آخرین مطالب
خانه / خدمات نقاشی ساختمان / قیمت نقاشی ساختمان سال ۹۶

قیمت نقاشی ساختمان سال ۹۶

محدوده قیمت نقاشی ساختمان سال ۹۶

خانه رنگقیمت نقاشی ساختمان سال ۹۶ – لیست قیمت نقاشی ساختمان در پایان هر سال با توجه به تورم و افزایش قیمت مصالح مورد نیاز و اجرت نیروی انسانی برای نقاشی ساختمان حدودا ۱۰ الی ۱۵ درصد افزایش می یابد. بنابرین طبق روند هر سال انتظار می رود تعرفه نقاشی ساختمان  افزایش یابد. اما نه….

در این راستا گروه هنری نقاشی ساختمان خانه رنگ در نظر دارد برای ارایه خدمات با کیفیت و مطلوب و جلوگیری از سو استفاده افراد غیر متخصص و غیر ماهر از افزایش قیمت در حوزه خدمات نقاشی ساختمان سال ۹۶ صرف نظر نماید و با تعرفه و قیمت نقاشی ساختمان سال قبلی که توسط اتحادیه نقاشان ساختمان ارایه شده است اقدام به ارایه خدمات نماید.

نحوه محاسبه قیمت نقاشی ساختمان سال ۹۶

نحوه محاسبه قیمت نقاشی ساختمان سال ۹۶ به اینصورت است که اگر بخواهیم متراژ رنگ امیزی یگ واحد را بدست بیاوریم، متراژ زیر بنای ان واحد را در ۳ ضرب نموده و متراژ رنگ امیزی ساده آن را بدست می اوریم. برای مثال اگر شما یک واحد صد متري داشته باشيد، متراژ تقريبي آن ۳۰۰ متر مربع متراژ ساده دیوارها و سقف های ان واحد خواهد بودولی اگر ساختمان مورد نظر دارای ابزار دور سقفی باشد، ابزارهای مورد نظر به صورت متر طول محاسبه خواهد شد. یعنی هر متر طول به میزان نصف قیمت دیوار اضافه می شود. همچنين چهارچوب ها به صورت عددي و يا متر طول محاسبه مي شود. قیمت نقاشی ساختمان سال ۹۶

قیمت نقاشی ساختمان سال ۹۶
قیمت نقاشی ساختمان سال ۹۶

اما همانطور که گفته شد این یک متراژ تقریبی می باشد و از واحدی به واحد دیگر که به همان نسبت متراژ داشته باشد متفاوت خواهد بود. چون ممکن است یک واحد کمد دیواری نداشته و یک خوابه باشدولی در مقابل واحد دیگر دو خوابه بوده و در هر خواب آن یک کمد دیواری وجود داشته باشد(به تعداد مختلف)پس ملاحظه می کنید که این یک راه حل تقریبی بوده و همه جا نمی توان برای بدست اوردن متراژ دقیق، از آن استفاده نموددرب، دیوار و سقف ها متر مربع محاسبه می شوند. ولی نرده ها با توجه به ساده  و فرفوژه بودن می تواند به صورت متر مربع و یا متر طول باشد. و رنگ آمیزی درهای آهنی، پاركينگ و در حیاط به صورت عددی و یا توافقی انجام می گیرد.

نرخ رسمی خدمات نقاشی ساختمان

لازم به ذکر است نرخ رسمی  خدمات نقاشی ساختمان هر ساله توسط اتحادیه نقاشان ساختمان اعلام می شود. اما همانطور که گفته شد نرخ قیمت نقاشی ساختمان سال ۹۶ نسبت به نرخ نقاشی ساختمان سال ۹۵ تغییری نخواهد کرد. بخصوص قیمت نقاشی انواع رنگ های روغنی و انواع  رنگ های پلاستیک به صورت کاملا رقابتی بوده و خانه رنگ با حداقل قیمت این خدمات را ارایه خواهد نمود. قیمت کنیتکس در سال ۹۶ نیز در گروه خانه رنگ تغیری نخواهد کرد.

در این مقاله قیمت نقاشی ساختمان سال ۹۶ بررسی شد. برای اطلاعات بیشتر می توانید از طریق شماره تلفن های قرار داده شده در سایت و هم چنین صفحه تماس با ما، با ما در ارتباط باشید.

2 دیدگاهها

 1. با عرض سلام وخسته نباشید و تبریک سال نو خدمت شما همکاران محترم
  خواهشمندم این تصور و محاسبه کاملا اشتباه رایج در این صنف را تکرار نکنید که با ضریب زیر بنا در ۳ متراژ کل کار بدست میاید. بلکه با این ضریب فقط متراژ تقریبی دیوار ها بدست میاید نه کل بنا و سقف. اگر شما یک اتاق ۱۲ متری را در ۳ ضرب کنید جمعا می شود ۳۶ متر در حالی که اگر ما پنجره و در و چهار چوب در اتاق را که قیمت بالاتری از دیوار را دارند را هم قیمت دیوار محاسبه و یکجا متراژکنیم وارتفاع دیوار را هم ۳ متر در نظر بگیریم میشود ۵۴ متر نه ۳۶ متر. یعنی اگر ما زیر بنا را در ۴ ضرب کنیم تازه میشود متراژ تقریبی کل کار یعنی ۴۸ متر
  با تشکر از شما همکار محترم و گرامی

  • با سلام خدمت شما همکار گرامی
   ضمن تشکر از توجه شما به این بخش
   مفهوم ضریب ۳ برای زیر بنای کلی یک واحد مسکونی است. یعنی شامل قسمت های عمده گچ کاری(سقف و دیوارها) می شود.
   این ضریب شامل چارچوبها، کمد دیواری و سایر تجهیزات نمی شود. برای مثال ابزارها به صورت متر طول و چارچوب ها نیز بسته به
   توافق به صورت عددی یا متر طول محاسبه شده و به متراژ کلی افزوده می گردد.در واقع مفهوم ضریب ۳ شامل متراژ های بالاست
   و طبق فرمایش شما برای واحدهای کوچک یا مثلا یک اطاق کاربردی ندارد.
   با تشکر
   خانه رنگ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 7 =